Rīga cīnīsies par iespēju 2022. gadā uzņemt Pasaules vīnziņu čempionātu
Rīga cīnīsies par iespēju 2022.gadā uzņemt ASI (Association de la Sommellerie Internationale) jeb Starptautiskās vīnziņu asociācijas prestižāko notikumu – Pasaules vīnziņu čempionātu. Ja konkursā izdosies pārspēt titulētās vīna lielvalstis, tad Pasaules čempionāts pirmoreiz ASI vēsturē norisināsies valstī, kura, lai arī ar vienu no straujāk augošajām vīna kultūrām Eiropā, nav vīna ražošanas valsts. Rīgas konkurentes cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Pasaules čempionātu ir Francijas, Jaunzēlandes un Gruzijas galvaspilsētas.
Kopš 1969.gada, kad pirmais pasaules čempionāts norisinājās Briselē (Beļģijā), pasaules čempionāti notikuši tādās pasaules vīna darīšanas lielvalstīs, kā, piemēram, Argentīnā (Mendozā), Čīlē (Santjago), Francijā (Parīzē un Vjenā), Portugālē (Lisabonā), Grieķijā (Rodā un Atēnās), Itālijā (Milānā), un citur. Ja 2022.gadā Pasaules čempionāta tiesības tiks piešķirtas Rīgai, pasaules čempionātu vēsturē tas būs pirmais gadījums, kad čempionāts notiek valstī, kurā nav ilgstošu vīna darīšanas tradīciju. Starptautiskā vīnziņu asociācija 2022.gada čempionāta norises vietu paziņos jau pirms Ziemassvētkiem.

“Centīsimies pārliecināt Starptautisko vīnziņu asociāciju, ka, lai arī neesam vīna darīšanas lielvalsts, Rīga un Latvija pārstāv vienu no aizrautīgākajām vīna kultūrām Eiropā – mums ir augstākās raudzes vīna un šampanieša festivāls Riga Wine & Champagne, attīstīta restorānu un bāru kultūra, izglītoti vīnziņi, kas guvuši panākumus Eiropas un pasaules līmenī, kā arī māka pasauli pārsteigt ar pasaules klases pasākumiem – no Hokeja Čempionāta līdz Dziesmu un Deju svētkiem un Rimi Rīgas maratonam”, komentē Raimonds Tomsons, 2017.gada Eiropas čempions vīnzinībās un viens no organizatoru komandas pārstāvjiem, “salīdzinoši konservatīvajā Pasaules čempionāta norisē centīsimies iedvest jaunu elpu, piedāvājot pasaules čempionāta laikā Rīgā sarīkot kārtīgus gardēdības un vīna svētkus visiem Latvijas iedzīvotājiem un tūristiem”.

Plānots, ka paralēli oficiālajai čempionāta programmai, kurā piedalīsies vīnziņi no 80 valstīm, Pasaules čempionāta laikā Rīgā norisināsies arī tradicionālais Riga Wine & Champagne festivāls, piedāvājot vakariņas, meistarklases un vīnu parādes gardēžiem un vīnmīļiem no visas pasaules.
Organizatori apņēmušies sarīkot arī Pasaules kausu sabrage jeb šampanieša kakliņa nošķelšanā ar zobenu, kā arī īstas aklās degustācijas dzīres, dodot vēl nebijušu iespēju ierindas gardēžiem degustēt un sacensties ar pasaules labākajiem vīnziņiem.
 
“Esam pārliecināti, ka Pasaules čempionāts Rīgā ne tikai pozitīvi ietekmētu vīna, gardēdības un restorānu kultūru Rīgā un Baltijas valstīs kopumā, bet arī nestu būtisku pienesumu Rīgas un Latvijas ekonomikai. Konkursa laikā pie mums ciemotos vairāk nekā 80 valstu delegāciju pārstāvji no visas pasaules”, komentē Jānis Kaļķis, Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents.
Pasaules vīnziņu čempionāta pieteikumu gatavo un organizāciju uzņēmusies Latvijas Vīnziņu asociācija sadarbībā ar SIA Nords Event Communications jeb komandu, kuras kontā ir gan Riga Wine & Champagne festivāls, gan Rimi Rīgas maratons un citi liela mēroga pasākumi.
Par piemērotāko laiku čempionāta norisei organizatori izraudzījušies 2022.gada septembri, iesaistot gan lielākās viesnīcas, piemēram, Kempinski Grand Hotel Riga, gan labākos Rīgas restorānus, Nacionālo Mākslas muzeju, Hanzas Peronu u.c.
 
Sīkāka informācija:
Raimonds Tomsons: raimonds.tomsons@restorans.vincents.lv, +371 264 644 83