Latvijas čempionāts 2017

27. un 28. aprīlī divu dienu sacensībās tika noteikts Latvijas labākais vīnzinis jeb sommeljērs. Sacensību ģenerālsponsors un galvenais atbalstītājs šogad ir uzņēmums Signature Wines, kas pārstāv slavenus vīna un šampanieša zīmolus Latvijā.

Šis bija jau vienpadsmitais pēc kārtas Latvijas vīnziņu konkurss. Katru gadu šis konkurss pulcē apmēram 10 – 15 vīnziņus, kuri ir gatavi cīnīties par titulu un balvām.

Kopš nesenas pagātnes konkursa organizators Latvijas Vīnziņu Asociācija ir noteikusi dalības liegumu iepriekšējo čempionātu uzvarētājiem, lai dotu iespēju vairāk sevi pierādīt jaunajiem vīnziņiem. Tādēļ šogad lielākā daļa dalībnieku bija tieši jaunie dalībnieki, kas nozīmē, ka Latvijā veidojas izcila vīnziņu jaunā paaudze.

Pirmās sacensību dienas programma, kas ir slēgta skatītājiem, bija veidota uz klasiskiem vīnziņu konkursa uzdevumiem.

Otrā sacensību diena notika Vecrīgā, viesnīcā Konventa seta. Pēc pirmās dienas rezultātiem tika pasludināti 4 finālisti, kas profesionālas žūrijas un skatītāju priekšā cīnījās par labākā vīnziņa titulu. Finālā iekļuva Agnese Meiersone (Ferma), Roberts Brencēns (Vincents), Reinis Sniedze (Kolonāde-Mūsu stāsti) un Igaunijas pārstāve Ketri Leis (Leib)

Finālistiem bija jārāda savas zināšanas šampanieša un vīna servisā, ēdienu un dzērienu saderībā un arī, protams, teorijā. Konkursa gaitā vadībā izvirzījās mūsu Agnese Meiersone un Ketri Leis no Igaunijas, kurām bija vienāds punktu skaits pabeidzot uzdevumus. Tikai pēc papildus uzdevuma tika noteikta uzvarētāja – Agnese Meiersone. Pirmo reizi Latvijā pirmo vietu vīnziņu konkursā ieguva daiļa dzimuma pārstāve.

Konkursa uzvarētāja saņem ģenerālsponsora sarūpētu balvu – ceļojumu uz Andalūziju šā gada rudenī.

Agnese Meiersone
Restorāns "Ferma"
Roberts Brencēns
Restorāns "Vincents"
Reinis Sniedze
Restorāns "Kolonāde
Ketri Leis
Igaunija - restorāns "Leib"