Latvijas čempionāts 2010

Rīgā norisinājās piektais Latvijas labāko vīnziņu konkurss, kuru organizēja Latvijas Vīnziņu (sommeljēru) asociācija. Konkurss notika jaunajā viesnīcā „Tallink Hotel Riga”.

Latvijas labāko vīnziņu konkursā šogad piedalījās 11 Latvijas vīnziņi, kas divās sacensību dienās apliecinājās gan savas teorētiskās zināšanas par dzērieniem un to lietošanas kultūru, gan prasmi dzērienu atpazīšanā, dekantēšanā, pasniegšanā un piemērošanā dažādiem ēdieniem.

Viena no Vīnziņu asociācijas dibinātājām Valentīna Grandāne atzīmē, ka šogad konkursā bez jau atzītiem sommeljeriem kā Jānis Kaļķis, piedalījās arī daudz jaunu vīnziņu, bet iepriekšējā gada uzvarētājs Raimonds Tomsons aktīvi iesaistīts konkursa sagatavošanā un vadīšanā.

Paudžu nomaiņai ir jābūt, lai veicinātu attīstību un sekmētu vīna kultūras veidošanos Latvijā. Vīnziņu asociācija ir patiesi gandarīta, ka arī šajā ekonomiski sarežģītajā laikā, pateicoties gan entuziastu, gan atbalstītāju – „ Tallin Hotel Riga” un SIA LIVIKO ieguldījumam, mēs varam turpināt tradīciju un jau piekto gadu rīkot Latvijas labāko vīnziņu konkursu,” uzsver V.Grandāne.

Vīnziņu sniegumu vērtēja žūrija Latvijas Vīnziņu Asociācijas prezidenta Romana Komara vadībā. Žūrijas darbā piedalījās arī Igaunijas Vīnziņu asociācijas dibinātājs un Latvijas Vinziņu asociācijas „krusttēvs” Rein Kasela, Rasa Sužiedeliene no Lietuvas Sommeljēru asociācijas, kā arī Latvijas pirmo konkursu uzvarētāji Gints Sniedze un Aigars Lukstiņš.

Jau otro gadu pēc kārtas konkursu atbalsta SIA „LIVIKO” ar savu vīnu projektu Nautimus, kas apvieno 48 atlasītus kvalitatīvus vīnus no visas pasaules. Šo vīnu izlasi veidojuši Baltijas vīna speciālisti, ņemot vērā patērētāju pieprasījumu, augstas kvalitātes un cenas samērību dažādos vīnu segmentos. Izlase šogad papildināta ar jauniem dzērieniem.

Vīnziņu konkursa atbalstītāju, SIA „LIVIKO” pārstāvis Igors Dobrovoļskis uzsver: ”Latvijas vīnziņi ir vienmēr lieliski startējuši Baltijas un Eiropas mēroga sacensībās, un lielā mērā tas ir rezultāts tam, ka mūsu Vīnziņu asociācija uztur šo profesionālo līmeni, rīkojot ikgadējas profesionālas sacensības. Kā uzņēmums, kas strādā ar pasaulē atzītiem vīnu un dzērienu zīmoliem, esam izvēlējušies atbalstīt šo profesionālo konkursu un tādējādi sekmēt Latvijas restorānu piedāvājuma un apkalpošanas līmeni”.

2010.gada vīnziņu konkursa rezultāti:

1.vieta: Jānis Kaļķis (Hotel Jūrmala SPA)
2.vieta: Kaspars Vēzītis (Neatkarīgais vīnzinis)
3.vieta: Diāna Kokoreviča (Hotel Jūrmala SPA)

 

Vīnziņu konkursa uzvarētājs Jānis Kaļķis ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Baltijas labāko vīnziņu sacensībās „Vana Tallinn Grand Prix” un Eiropas Vīnziņu čempionātā, kas notiek Francijā. Finālisti saņems īpašas balvas no SIA LIVIKO un Latvijas Vīnziņu asociācijas.

 

Diāna Kokoreviča
Hotel Jūrmala SPA
Aleksejs Tatarinovs
Vīna Galerija "Louis"
Rolands Rudāns
SIA AV&D
Ivo Orlovs
Restorāns "KID'S"
Uģis Bormanis
Vīna Studija
Jānis Kaļķis
Hotel Jūrmala SPA
Lotārs Ārends
Restorāns "Tiramisu"
Anna Leišavniece
Hotel Jūrmala SPA
Artūrs Āmbainis
Restorāns VINCENTS
Kristīne Ņestecka
Hotel Jūrmala SPA
Kaspārs Vēzītis
Neatkarīgais vīnzinis