Latvijas čempionāts 2009

Noslēdzoties ceturtajam Latvijas vīnziņu jeb sommeljēru konkursam par labākajie vīnziņiem šogad nominēti: Raimonds Tomsons, Jānis Kaļķis, Aleksejs Tatarinovs un Irina Sjomočkina.

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā „Maritim” viesnīcā norisinājās ceturtais Latvijas labāko vīnziņu konkurss, kurā piedalījās 13 Latvijas vīnziņi, kas divās sacensību dienās apliecināja gan savas teorētiskās zināšanas par dzērieniem un to lietošanas kultūru, gan demontrēja savu prasmi vīna atpazīšanā, pasniegšanā un piedāvājumu veidošanā kopā ar dažādiem ēdieniem.

Latvijas Vīnziņu asociācija savam labākajam sommeljēram kā balvu dāvāja bezmaksas ceļojumu uz Luāras vīna reģionu Francijā. Vīnziņu konkursa uzvarētājs Raimonds Tomsons ieguva tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskās vīnziņu sacensībās – Baltijas, Eiropas un pasaules mērogā.

Konkursa ģenerālsponsors, SIA „LIVIKO”, pasniedza balvas visiem konkursa dalībniekiem, īpaši izceļot 4 finālistus – Raimondu Tomsonu no restorāna Vincents, Jāni Kaļķi no Hotel Jūrmala Spa, Alekseju Tatarinovu no vīnu veikala „Louis” un Irinu Sjomočkinu no Gallery Park Hotel. Īpašs apsveikums veiksmīgākajai šampanieša servēšanā – Kristīnei Ņesteckai no Hotel Jūrmala Spa.

SIA „LIVIKO” direktors Urmas Silmans uzsver, ka šādu profesionālu konkursu mērķis ir attīstīt alkoholisko dzērienu lietošanas kultūru un izglītot patērētājus par atbildīgu alkohola lietošanu. „Latvijas vīnziņi dara lielisku darbu - viņi ir kā vēstneši, kas izplata savas zināšanas par dzērienu lietošanas kultūru, un mēs jau novērojam izmaiņas patērētāju paradumos – izvēloties dzēriena kvalitāti nevis kvantitāti. Mēs atbalstām Latvijas Vīnziņu aociāciju šādu konkursu organizēšanā, jo ticam, ka tie veicina patērētāju gaumes izaugsmi un izpratni par kulturālu dzērienu lietošanu”, uzskata U.Silmans.

Labāko vīnziņu sniegumu vērtēja žūrija Latvijas Vīnziņu Asociācijas prezidenta Romana Komara vadībā, piedaloties arī Igaunijas pārstāvim Rein Kasela, kā arī Latvijas Vīnziņu asociācijas biedriem.

Vīnziņu konkursu šogad atbalstīja SIA „LIVIKO” ar 48 īpaši atlasītu pasaules vīnu sēriju Nautimus. Šo vīnu izlasi veidojuši Baltijas vīna speciālisti, ņemot vērā patērētāju pieprasījumu, augstas kvalitātes un cenas samērību dažādos vīnu segmentos.