2018. gada Baltijas Labākā Sommelier titulu izcīna Ronalds Pētersons no Latvijas
Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix 2018 norisinājās Kadriorg Māksalas muzejā Igaunijā 21. septembrī. Sīvā cīņā par šī konkursa uzvarētāju tika godalgots Ronalds Pētersons no Latvijas, aiz sevis atstājot Martynas Pravilonis no Lietuvas (2.vieta) un Ketri Leis no Igaunijas (3.vieta).
“Cīņa bija ļoti sīva un esmu ļoti priecīgs un lepns par uzvaru. Salīdzinot ar savu uzvaru piecus gadus atpakaļ, jāatzīst, ka konkurss ir palicis daudz grūtāks un konkurence daudz spēcīgāka. Uzskatu, ka mana spēcīgākā puse bija klientu serviss.”, sarunā pēc čempionāta atzina Ronalds, kurš savu pirmo Baltijas Vīnziņa titulu izcīnīja jau 2013. gadā.
Labākā Baltijas Vīnziņa atlase sākās ar teorētisko zināšanu pārbaudi, kurai sekoja gan vīnu aklā degustācija, gan praktiskais uzdevumus – vīna serviss restorāna apstākļos.
“Piedalīšanās vīnziņu konkursos ir svarīga katram vīnzinim – tie sniedz ieskatu, kas ir katra sommelier stiprā un vājā puse. Es esmu piedalījies kā žūrijas loceklis daudzos vīnziņu konkursos, un man ir prieks redzēt arvien vairāk dalībniekus no Baltijas valstīm. Tas pierāda, ka vīnziņi no Igaunas, Latvijas un Lietuvas ir mērķtiecīgi, zinoši un ceļ savu profesionalitāti ar katru gadu.”, skaidroja konkursa galvenais žūrijas vadītājs un Pasaules Vīnziņu Asociācijas (ASI – International Sommelier Association) prezidents Andres Rosberg no Argentīnas.
Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix tika izveidots, lai attīstītu un popularizētu vīna baudīšanas kultūru Baltijas valstīs. Jāsaprot, ka tieši vīnzinis spēlē ļoti nopietnu lomu restorānos, palīdzot un iesakot viesiem izvēlēties piemērotāko vīnu vai citu dzērienu. Šādi konkursi ir ļoti svarīgi, lai ne tikai celtu kopējo profesionalitātes līmeni, bet arī popularizētu to sabiedrībā., komentēja žūrijas loceklis Urvo Ugandi, AS Liviko vīnzinis, kā arī pirmais Baltijas Vīnziņu titula ieguvējs  2006. gadā.
Baltijas Vīnziņu konkursa žūrija sastāvēja no Baltijas un vispasaules atzītākajiem speciālistiem: Kristjan Markii, Urvo Ugandi (abi - Igaunija), Arminas Darasevičius (Lietuva), Jānis Kaļķis (Latvija), kā arī šī brīža Eiropas čempiona titula turētājs Raimonds Tomsons (Latvija). Līdzās Baltijas žūrijas locekļiem piedalījās arī Liora Levi (Norvēģija), Nikolai Utebekov (Krievija), kā arī žūrijas vadītājs – Pasaules Vīnziņu Asociācijas prezidents Andres Rosberg (Argentīna).
Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix savu nosaukumu ieguvis par godu slavenajam Igaunijas liķierim Vana Talllinn. AS Liviko sadarbībā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas vīnziņu asociācijām Baltijas Labākā Vīnziņa konkursu rīko jau kopš 2006. gada. AS Liviko ir izveidota 1989. gadā kā kvalitatīvu alkoholisko dzērienu ražotājs. Šobrīd Liviko ir darbojās kā kvalitatīvu alkoholisko dzērienu izplatītājs visās trijās Baltijas valstīs.
 
Vairāk fotogrāfiju